Haber

15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminalinde Emniyet Kemeri Denetimi Yapıldı

Özenç KILIÇ/ İSTANBUL, BAYRAMPAŞA’daki 15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminali’nde şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin sürücü ve yolcularının emniyet kemeri kontrolü yapıldı. Denetimler sırasında şehirlerarası otobüslerde de kış lastiklerinin takılı olup olmadığı kontrol edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi Otobüs Terminali’nde otobüs şoförleri ve yolcuların emniyet kemeri kullanımını kontrol etti. Kontroller sırasında gruplar, yolculara ve otobüs şoförlerine emniyet kemerinin kullanımı ve değeri konusunda bilgi verdi. Yolculardan Hüseyin Demir, “Emniyet kemeri elbette çok önemli. Herhangi bir kazaya karışmamız durumunda can güvenliğimiz açısından çok önemli.”

“ONLARIN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN KURULUYORUZ”

Otobüs şoförü Sinan Baştürk, “Hem yolcularımıza hem de ev sahibi arkadaşlarımıza düzenli olarak montajını yapıyoruz. Yani mümkün olduğu kadar takmaya çalışıyoruz. Yolcular bazen takmak istemiyor ama yaptırmak zorundayız. Otobüs şoförü Süleyman Eker ise, “Yapılması gereken bir şey, güzel bir uygulama. Keşke yolcular uyarı vermeden emniyet kemerlerini taksalar. Kendi güvenlikleri açısından daha sağlıklıdır. Uyarılarımıza rağmen takmayanlar da var, takanlar da var. Uyarmak zorundayız. “İşimiz gereği uyarıda bulunuyoruz” dedi.

OTURURKEN EMNİYET KEMERİNİ TAKARIM.

Otobüsleri denetlenen yolcular, denetimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yolcu Hüseyin Demir, “Emniyet kemeri elbette çok değerli. Rastgele bir kazaya karışmamız durumunda can güvenliğimiz açısından çok önemli. Bu noktada yolcu olarak hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Daima seyahat etmeliyiz. Emniyet kemerlerimiz bağlı.” Yolcu Nuran Özturp, “Bindiğimde kendi güvenliğimiz için oturur oturmaz emniyet kemerimi takıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu