Haber

AK Parti’den Erdoğan’ın adaylığına ilişkin açıklama

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğunu hatırlatan Çelik, “Bazı partilerin YSK’nın bu adaylığına itiraz ettiği basına yansıdı.

Cumhurbaşkanımızın adaylığında bir sıkıntı yok. Cumhurbaşkanımızın bu seçimlerde yeniden aday olduğunu aylar öncesinden duyurmuştuk. Nitekim adaylık başvurusu usulüne uygun olarak yapılmıştır. Cumhurbaşkanımız, milletimizin iradesine sıkı sıkıya bağlı kalarak sürdürdüğü siyasi hayatını, demokrasinin ve sandığın gücüne inanarak sürdürmektedir.

‘DEMOKRASİ KURULUNA KİMSE İPOTEK VEREMEZ’

Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili sözde tartışmanın hukuki olmadığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Bu sözdeki tartışma, siyaseti hukuksuz yollarla yönlendirmeye çalışan kötü huyların yeniden su yüzüne çıktığını gösteriyor. Daha önce de bahsetmiştik: Bu tür telaffuzlar, siyaset inşa etmeye çalışan masaların kapalı ortağının ‘Sabih Kanadoğlu zihniyeti’ olduğunu ortaya koyuyor. ve bu tartışmaların vesayet zihniyetinden beslendiği, demokratik süreçlerde sadece aziz milletimizin taraf olduğu bir noktaya gelinmiştir.

Geçmişin vesayetçi zihniyetinden ilham alan işletmelerin bu gerçeği gölgede bırakması mümkün değildir. Sözün özü; Milletimizin sahip olduğu demokratik sandığa kimse ipotek koyamaz. Demokratik seçimlerde milletin adayıyla yarışmaktan çekinen çevreler, siyasi hayatı boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde çeşitli problemler çıkarmıştır.

Bu yaklaşım, Cumhurbaşkanımızla demokrasi alanında rekabet etmekten korktuklarını itiraf etmekten başka işe yaramadı. Söz ve karar milletindir. Siyasi pazarlıklarla ülkemizin geleceği üzerine kumar oynamak isteyenlere milletimiz bir kez daha sandıkta demokrasi dersini verecektir.’

sincik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu