Haber

Antalya’da kaybolan genç kızın cansız bedeni bulundu

Antalya’da son 6 günde sahile vuran 8 cesetten 1’inin, 4 Ocak’ta kaybolan Merve Şevval Elmas’a ait olduğu belirlendi. Antalya Adli Tıp’tan gelen haberle adeta perişan olan baba Osman Elmas Enstitü, “Acılarımla baş başa kaldım. Çok şükür Mervem’in mezarını çok sık göremedik” dedi.

Üniversite eğitimi almak için İstanbul’dan Antalya’ya gelen Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü 1. sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Merve Şevval Elmas’tan 18 gün boyunca haber alınamadı. En son Muratpaşa ilçesi Düden Park’taki bir işletmede kameralara yakalanan Merve’yi bulmak için arama çalışmaları aralıksız devam etti. Geçtiğimiz gün Kadriye Turizm Merkezi’ndeki otelin plajında ​​çalışanlar, kıyıda hareketsiz yatan bir kişiyi fark etti. İhbar üzerine sahile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin bir kadına ait olduğu belirlediği cansız beden, savcının incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Cesedin 18 gün önce Antalya’da kaybolan Merve Şevval Elmas’a ait olma ihtimalini göz önünde bulunduran polis, genç kızın İstanbul’daki yakınlarını aradı. Kızının aranmasını gözyaşları içinde yakından takip eden baba Osman Elmas, bulunan cesedin kızına benzerliği nedeniyle bu kez İstanbul’dan Antalya’ya DNA testi yaptırmaya geldi. Anneden DNA örneği İstanbul’da alındı.

“Acılarımla baş başayım”

İstanbul’a dönmeyen ve Antalya’da sonucu bekleyen Osman Elmas, bugün Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan gelen haberle adeta yıkıldı. DNA örneğinin kızına ait olduğunu öğrenen acılı baba, “Acılarımla baş başa kaldım. Mervem’in mezarını çok şükür göremedik. Allah sabır versin. Ben de devletime ve devletime teşekkür ediyorum” dedi. Türk halkı çok fazla.”

Öte yandan İstanbul’da defnedileceği öğrenilen Merve’nin naaşını baba Osman Elmas’ın yarın teslim alacağı öğrenildi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu