Haber

BBP Genel Başkanı Destici: Erdoğan’ın oyu yüzde 50’yi geçecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 50’ye yakın oy aldığını belirterek, “Beklentimiz, seçimi ilk turda kazanmasıdır. , yabancı oy sayımlarının tamamlanmasıyla birlikte yüzde 50’yi geçiyor.” dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını dileyen Destici, örgüt üyelerine ve kendilerine oy veren vatandaşlara teşekkür etti.

Destici, parti olarak ellerinden geleni yaptıklarını ancak milletin takdirinin bu şekilde gerçekleştiğini ifade etti.

Seçimlerin bitmek üzere olduğuna işaret eden Destici, şunları söyledi:

“Büyük Birlik Partisi olarak son amblemimizle katıldığımız 2015 Kasım seçimlerine göre oylarımızı yüzde 100 artırmamıza rağmen bu hedef ve beklentilerimizin altında kaldı. Nedenlerini elbette değerlendireceğiz. Bunun için Merkez Karar ve Yönetim Kurulumuzda, divanımızda, il başkanlarımızda, tüm kurullarımızda.Seçimin milletvekillerinde.Seçimin ikinci ayağına ilişkin bizleri sevindiren gelişme, Cumhur İttifakımızın büyük çoğunluğu kazanmasıdır. TBMM’de bu nedenle Cumhur İttifakı’mızı ve Cumhur İttifakı partilerimizi ve onları Meclis’te temsil edecek milletvekillerini kutluyorum”Mevcut Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 50’ye yakın oy aldı. Beklentimiz, yabancı oyların sayımının tamamlanmasıyla birlikte ilk turda yüzde 50’yi geçerek seçimi kazanması yönündedir.”

Seçimin ikinci tura gitme ihtimaline de değinen Destici, “Böyle bir sonuç çıkması halinde Büyük Birlik Partisi tüm kadrosu ve gücüyle Cumhurbaşkanı adayımız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaya ve desteklemeye devam edecektir. ” dedi.

Son sonuçlara göre Erdoğan’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 5 puan önünde olduğunu kaydeden Destici, “İkinci turda da aziz milletimizin ve değerli seçmenlerimizin desteğiyle inanıyorum ki yüzde 50’nin üzerinde oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu