Haber

Buca’da 19 Mayıs coşkusu

Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da Samsun’dan başlattığı Milli Mücadele’nin 104. Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Buca’da Ramazan Bayramı coşkuyla kutlandı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “104 yıldır Bandırma Vapurundayız. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan meşaleyi Bucalı gençlerimizle birlikte onur ve gururla taşımaya devam edeceğiz.”

Buca Belediyesi, 19 Mayıs coşkusunu tüm şehre yaymak için meydanı ve sokakları Türk bayrakları ile süsledi. Bayram kutlamaları sabah saatlerinde Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Buca Belediyesi Yenigün Spor Tesisleri’nde düzenlenen kutlama törenine daha sonra Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Birol Danışman, gaziler, Buca’daki okullardan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

LİDER KILIÇ’IN VERDİĞİ ÖDÜLLER

Törende Buca genelinde düzenlenen şiir ve beste yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Lider Erhan Kılıç tarafından ödülleri verildi. Türkiye genelinde spor Müsabakalarda dereceye giren Bucalı sporcu gençler düzenledikleri kortej ile bayramın tadını çıkardılar. Katılımcılardan büyük alkış alan gençlerin ardından kutlamalar halk oyunları, bando üyeleri, danslar ve çeşitli gösterilerle devam etti.

“104 YILDIR BANDIRMA VİTESİNDEYİZ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç şunları söyledi:

“19 Mayıs 1919 tarihi tesadüfi bir takvim günü değildir, büyük Türk milletinin yaktığı milli egemenlik meşalesinin ilk kıvılcımıdır. Onun için istiklal mücadelesinin en güzel örneğini başlatan o vapurdayız. 104 yıldır dünya.19 Mayıs 1919’da Samsun’da yanan o vapurda Bucalı gençlerimizle beraberiz.Buca Belediyesi olarak gençlerimizi bilimle buluşturmak için büyük çaba sarf ettik. , sanat ve spor misyonuna geldiğimiz ilk andan itibaren.Spor tesislerimiz,kurslarımız,bilim,sanat ve gençlik merkezlerimiz onların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermeye devam ediyor.devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu