Haber

Bursa’da çıkan yangına 3 helikopter havadan müdahale etti

Bursa’da çıkan yangına 3 helikopter havadan müdahale etti

BURSA Bursa’nın İnegöl ilçesinde 4 fabrikada alev topuna dönüşen yangına 3 helikopter, 50 itfaiye aracı ve 100 işçinin müdahalesi sürüyor. Dumandan etkilenen 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

İnegöl Mobilya Sanayi Bölgesi’ndeki mobilya fabrikasından yükselen alevler cam, iplik ve metal fabrikalarına da sıçradı. Alevler kısa sürede büyürken çevre il ve ilçelerden ekipler sevk edildi. Olay yerine 50 itfaiye ve 100 personel karadan müdahale ederken, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü helikopteri, Balıkesir’den gelen helikopter ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı helikopteri havadan müdahale etti.

Bursa Valisi Yakup Canbolat da yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Canbolat yaptığı açıklamalarda şu cümlelere yer verdi;

“Ekipler, mobilya fabrikasında başlayan yangına ilk 6 dakikada müdahale etti. Şu anda 50’ye yakın araç ve 100’e yakın ekip yangına müdahale ediyor. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Balıkesir ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı helikopterler de itfaiyeden müdahale etti. hava.çevre.illerden de köpük uygulamasını istedik.yangın büyük ama insan yok.tahliyeler yapıldı.şu anda can kaybı yok.dumandan etkilenen insanlar var.sebebini araştıracağız. Çıkış için fabrikalardan oluşan 110 bin dönümlük bir alan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu