Yaşam

Crocs Terlikler Neden Bu Kadar Popüler? İşte En Sevilen Modeller

Etkileyici bir yükseliş hikayesine sahip olan Crocs markası, rahatlığı ile ön plana çıkmasından ziyade estetik bir görünüşten yoksun olmasından dolayı önü arkası kesilmeyen birçok eleştirilere maruz kalıyor. Ancak bu duruma rağmen etrafımıza ne zaman baksak birilerinin ayağında bu Crocs terliklerden görmeye devam ediyoruz.

İlk fikir bir tekne gezisinde ortaya atıldı.

Bir kayakçı olan Scott Seamans’ın, arkadaşlarına kaymayan ve iz bırakmayan bir ayakkabı göstermesiyle başlayan bu serüven, Crocks markasının ilk adımı olarak tarihe geçti.

Başlarda hobi olarak ilerleyen bu macera 2002 yılında Crocs markasının tescillenmesi ile piyasada yerini almaya hazırlandı. Öncelikli amacının rahatlık olduğu çok belli olan bu ürünler, diğer terliklerden farklı olarak geniş, delikli ve hava geçirebilen bir yapıda tasarlandı.

Sadece denizciler tarafından değil, uzun süre ayakta kalmak zorunda olan birçok kişi tarafından tercih edilen Crocs terlikler ilk yılında 76000 çift satmasına rağmen zarar etmeye devam etti. Ron Snyder’ın şirkete katılmasıyla yeni bir dönemin başlayacağının sinyallerinin verilmesiyle birlikte ayakkabı polimeri üreten bi firma da şirket bünyesine katıldı. 2005 yılında adını Crocs olarak güncelleyen bu şirket Avrupa pazarına da açılarak tam 6 milyon çift terlik sattı.

Günümüze gelene kadar birçok çalkantılı dönem yaşayan Crocs markası Türkiye’nin de içinde bulunduğu 90 ülkede satış faaliyetlerine devam ediyor.

Crocs terliklerin en dikkat çekici özelliği ergonomik yapısı.

Her ayak tipine uygun konfor sağlayan ve kaygan zeminlerde yere sağlam tutunan Crocs terlikler, delikli yapısıyla gün içinde hava giriş çıkışına izin vermesinin yanında, ayağı rahatsız etmeyen bir yapıda karşımıza çıkıyor. Ayrıca hareketli arka bandı sayesinde hem ayakkabı gibi hem de terlik olarak kullanılabilme özelliği de bulunuyor.

Crocs terliklerin sağlığa ve rahatlığa katkısı oldukça fazla.

Crocs terliklerin birçok insan tarafından bu kadar çok kullanılmasının başlıca sebeplerini, konfor ve sağlık olarak verebiliriz. Croslite adı verilen bir malzemeden üretilen bu terlikler, ayak tabanını ve bileğini destekleyen yapısıyla ön plana çıkıyor. Antibakteriyel özelliği ile ayak kokusunu önleyen, destekleyici tabanı ile ayakların doğal duruşunu koruyan ve terlemeyi önleyen delikli tasarımı bu terliklerin çok fazla tercih edilmesinini sebepleri olarak biliniyor.

En çok tercih edilen Crocs terlik modellerinden biri;

Hafif, kolay temizlenen ve çabuk kuruyan yapısının yanı sıra uyumlu rengiyle de çok beğenilen modellerden biri.

Almayı düşünüyorsanız hazır indirime girmişken buradan satın alabilirsiniz.

En çok tercih edilen bir diğer Crocs terlik modeli;

 

 

Sportif bir görünüm sağlayan kalın orta taban şeridi ile öne çıkan bu model, hafif yastıklama ve rahatlık için tamamen kalıplanmış Croslite malzemesi ile bütün yaz konforunuzu sağlayacak.

Almayı düşünüyorsanız hazır indirime girmişken buradan satın alabilirsiniz.

En çok tercih edilen Crocs terlik modellerinden bir tanesi de;

Alışılmış Crocs modeli yerine farklı model tercih etmek isteyenlerin seçimi bu modelden yana olmuş. Daha fazla tutuş ve dayanıklılık sağlayan kauçuk dış tabanıyla, sürekli hareket halinde olanlar için ideal bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Almayı düşünüyorsanız hazır indirime girmişken buradan satın alabilirsiniz.

İndirimde yer alan Crocs marka terlik modellerinin tamamına göz gezdirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizin için diğer önerilerimiz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu