Haber

Filiz Belediye Başkanı depreme karşı 1 yıl aradan sonra dayanışmayı hatırlattı. Ne yapabiliriz?

Meclis toplantısında konuşan Lider Ceritoğlu Sengel; “Deprem bölgesine giden bir vatandaş olarak gördüklerimizi anlatmanın mümkün olmadığını söylüyorum” dedi.

Efes Selçuk Belediye Meclisi’nin Şubat Olağan Toplantısı’nda, Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve belediye meclis üyeleri, 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybedenleri anarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gündemdeki konuların görüşüldüğü meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Tam bir yıl önce 6 Şubat sabahı uyandığımızda, yaşanan felaketle karşı karşıyaydık. 11 ilde meydana geldi. Açıkçası deprem hepimize bazı şeyleri sorgulattı ve kendimize “Ne yapabiliriz?” sorusunu sordurdu. “Birlikte dayanışma örneği gösterdiğimiz önemli bir noktaydı” dedi.

Lider Ceritoğlu Sengel, 6 Şubat’tan kısa bir süre sonra deprem bölgesine gittiğini hatırlatarak; “Deprem bölgesine giden bir vatandaş olarak gördüklerimizi anlatmanın mümkün olmadığını söylüyorum. Aldığımız bilgilere göre Hatay hâlâ toparlanamadı. Bir daha bu tür acıları yaşamamamız ve oradaki sorunların bir an önce çözülmesi en önemli ilkelerimizden biri olmalıdır. Nitekim vatandaş kendini çok yalnız hissettiği bir dönem geçirdi. Umarım en kısa sürede sorunlar çözülür. “Ülkemize tekrar başsağlığı diliyorum” dedi.

Meclis üyeleri de 6 Şubat Depremi’ni anarak, bu tür acıların bir daha yaşanmamasını temenni ettiklerini ifade etti.

Öte yandan 6 Şubat 2023 sabahı deprem felaketiyle uyanan ve Önder Filiz Ceritoğlu Sengel’in birlik ve beraberlik davetiyle vakit kaybetmeden harekete geçen Efes Selçuk Belediyesi de değerli bir dayanışma örneği gösterdi. halkından büyük destek alıyor.

İlçe halkıyla dayanışma içinde toplanan yardımların deprem bölgesine ulaşmasını sağlayan Lider Filiz Ceritoğlu Sengel, ayrıca sık sık deprem bölgesine giderek depremden etkilenen vatandaşların acısını paylaştı.

Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk’ta deprem sonrası afet risklerine karşı dirençli bir şehir konferansına ev sahipliği yaptı ve bu konuda bir çalıştay düzenledi. Ayrıca Afet Müdürlüğü’nün kurulduğu Efes Selçuk’ta olası depremlere karşı plan ve hazırlıklar yapılarak yeniden deprem komitesi oluşturuldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu