Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Oğuzeli’ye yeni cami ve sağlık merkezi inşa edecek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Oğuzeli ilçesi Büyükşahinbey Mahallesi’nde, Gaziantep Modeli ile yeni cami, Kur’an kursu ve sağlık merkezi yapımına ilişkin protokol imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Hayırsever Kaplan Ailesi işbirliğiyle valilik fuaye alanında cami, 4-6 yaş arası çocuklara Kur’an kursu ve 7/24 ambulans hizmeti verecek sağlık merkezi yapımına ilişkin protokol yapılıyor. 6 Şubat depreminin ardından konaklama açısından büyük ilgi gören Oğuzeli Büyükşahinbey Mahallesi’nde hizmet veriliyor. İmza töreni düzenlendi.

Törene, Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Antep Valisi Kemal Çeber, Antep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Destekler, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, YİKOB Başkanı Muhammet Lider, Oğuzeli İlçe Müftüsü Nihat Koç ve hayırsever Kaplan Ailesi üyeleri katıldı.

“Gaziantep hayırların, duanın ve rahmetin şehridir”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin burada yaptığı konuşmada, ülke çocuklarına okul yaptırmak, Kur’an kursu açmak gibi işlerin büyük özveri gerektirdiğini belirterek, “Kaplan Ailesi’ne yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. hayırseverlik adına şehirde. Bu şehir çok özel bir şehir. Hayırseverlik şehri, dua şehri, rahmet şehri. Sağlık merkezi, Kur’an kursu ve cami için ayrılan yer aslında Maddi açıdan çok değerli. Ancak bu bölgede çok pahalı. Önce insan diyoruz. Maddi şeyler hiçbir zaman bu bakış açısının önüne gelmedi. Pandemiden sonra Körkın bambaşka bir yer haline geldi. Çok hızlı büyüyor. O yüzden bunlar ihtiyaçlar bölgenin temel ihtiyaçlarıdır.Mescid projesi kapsamında düzenlenecek Kur’an kursu da çok önemlidir.Çünkü bilim dünyası eğitim için 7 yaşın geç olduğunu söylüyor.6 yaşını altın çağ olarak tanımlıyor. Bu, “Caminin içinde böyle bir eğitim bölümünün bulunması, camiyi sosyal bir cami haline getirecektir diye düşünüyorum” dedi.

“Bu iş birliği Gaziantep modelini simgeliyor”

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep’i simgeleyen bir tabloyla karşı karşıya kaldıklarına dikkat çekerek, “Bu beni çok mutlu eden bir tablo. Bu ortamı her yaşadığımda mutlu oluyorum. Bugün ibretlik bir hikayeyle karşılaştık. Bakın caminin yanında Kur’an kursumuz olacak. “Bir taraftan sağlık merkezimiz olacak. Selahattin Bey’in dediği gibi bu tür yatırımlar günümüzde çok kolay yatırımlar değil. Ama dediğim gibi örnek bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu iş birliği, Gaziantep modelini simgeliyor” dedi.

“Birlikte birkaç güzel iş yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazlar, bugün güzel bir çalışma için tekrar bir araya geldiklerini anlatarak, “Öncelikle imzalanacak protokolle hayata geçirilecek bu özel projelerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Aslında birçok güzel işi bir arada gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yandan camiler insana hayat, ruh veren yerlerdir. Dolayısıyla bu cami bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. İkincisi ise 4-6 yaş arası Kur’an Kursu, bu eğitim yerleri camileri bir eğitim formatına dönüştürüyor” dedi.

“Değerlerimiz bu kurumlarda çocuklarımıza aktarılacak”

Yapılan eğitim kurumlarının gençlerin milli ve manevi yetişmesine katkı sağlayacağını belirten Sait Kılıç, “Gaziantep’in Oğuzeli ilçemizin yeni ve gelişen yerleşim merkezinde cami veya 4-6 yaş kurumu yoktu. Katkı sağlayacak.” çocuklarımızın orada milli ve manevi yetişmesi için çalışıyoruz.”Biz vatanımızı atalarımızdan aldık, emanet olarak aldık. Gençlerimize, torunlarımıza bu mirası bırakmak için bu kurumlar çok önemli. Bizi biz yapan değerlerimiz bu eğitim kurumu bünyesinde buradaki çocuklarımıza aktarılacaktır” dedi.

“Gaziantep emin ellerde”

Kaplan Ailesi adına konuşan Selahattin Kaplan, şehrin emin ellerde olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’a seçim sürecinde başarılar diliyorum. Her ikisi de görevlerini yerine getiriyorlar.” Bugünkü protokolde yapılması kararlaştırılan binalar yakın zamanda vefat eden binalardır.” “Kardeşimizin adını yaşatmak için bu işi yapıyoruz. Kardeşimizin adını yaşatmak için bu işe girdik” dedi.

“Vali Çeber ve Belediye Başkanı Şahin bu tür hizmetlerde her zaman öncüdür”

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin, bu hizmetlerde sürekli öncü rol üstlenen Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür ederek, “Hayırsever Kaplan Ailesi, bu tür yardım ve destek protokollerinde her zaman adı geçen bir ailedir. Bu fırsatı değerlendirip onlara da teşekkür etmek istiyorum.” “Teşekkür ederim” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu