Haber

Gaziantep’te Tehlikeli Sürücü: Yolcuların Hayatını Hiçe Saydı

Gaziantep’te şehir içi yolcu otobüsü şoförü, direksiyon başındaki yolcuların hayatını hiçe saydı. Vatandaşların çektiği görüntü pes etti. Tek eliyle aracı sürmeye çalışan ve direksiyon başında telefonla konuşan asi sürücü, görenleri şaşkına çevirdi. O anlar yolcuların kameralarına yansıdı.

Gaziantep’te Yukarıbayır Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesi ortasında ring seferi yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü aracının sürücüsü kuralları hiçe sayarak yolcuların hayatını tehlikeye attı. Araç sürücüsünün Yukarıbayır Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesi arasındaki hatta seyir halindeyken, cep telefonuyla dakikalarca kurallara aykırı şekilde konuşması ve ayakkabılarını düzeltmesi yolcuların dikkatinden kaçmadı. Cep telefonuyla konuşurken tek eliyle direksiyonu çeviren ve ayakkabısını düzelten otobüs şoförünün trafik güvenliğini ve araçtaki yolcuların hayatını tehlikeye attığı o anlar, yolcular tarafından cep telefonu kamerasına yansıdı. .

Otobüs şoförünün vazgeç dedirten tavrı akıllara 20 Ağustos 2022’de Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) karayolu üzerinde meydana gelen ve 16 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin de yaralandığı otobüs kazasını getirdi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu