Haber

HDP’li Gergerlioğlu, kanser hastası Yusuf Kerim’in annesinin idamının ertelenmesini istedi

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevinde bulunan annesi Gülten Sayın’ın idamının kanser hastası 6 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın iyileşene kadar ertelenmesini istedi.

Gergerlioğlu düzenlediği basın toplantısında, 6 yaşındaki kanser hastası Sayın’ın annesi olduğu FETÖ davasında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

Gergerlioğlu, kanser hastası Sayın’ın da çocuğuna bakmak için işinden ayrıldığını belirterek, “Anne şefkat ve şefkatten yoksun olduğu için çocuğun tedavisinde çok önemli aksamalar oluyor, annesini arıyor. , annesine hasret yaşıyor. Çocuk annesiz kaldığı için tedavi başarılı olamıyor.” dedi.

Sayın’ın dramını 1,5 aydır gündemde tuttular ama yetkililer hiçbir gelişigüzel girişimde bulunmadı; Adalet Bakanlığı’nın adım atmadığını belirten Gergerlioğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı bu konuda herhangi bir girişimde bulunmamakla eleştirdi. Gergerlioğlu, ‘Nasıl bir vicdansızlık içindesiniz. ‘Ceza almasın’ diyoruz. Çocuğun annesi hastalığı sırasında ve ölene kadar yanında olur demiyoruz Allah korusun” dedi. terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu