Haber

İBB’ye bağlı Ağaç A.Ş. Çalışanlar eyleme devam ediyor

Oğuzhan CİN/ İSTANBUL, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Ağaç A.Ş. Saraçhane’de çalışanlar, verilen sözlerin tutulmadığını ve maaşlarının asgari ücret seviyesinde kaldığını öne sürerek eylemlerini ikinci gününde de sürdürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ağaç A.Ş çalışanları, kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ve maaşlarının asgari fiyat seviyesinde kaldığını belirterek dün harekete geçti. Ağaç A.Ş. çalışanları da bugün Saraçhane Parkı’nda eylemdeydi. Çalışanlar, istedikleri şartlar kabul edilene kadar eyleme devam edeceklerini söyledi.

“AYNI KURUMDA ÇALIŞTIĞIMIZ İŞÇİNİN MAAŞININ YARISINI ALDIK”

Ağaç A.Ş.’nin hareketine destek veren İBB Çalışanları Derneği Başkanı Nazlı Bülay Doğan, “Biz İBB işçisiyiz, daha doğrusu İBB’ye bağlı şirketlerin çalışanlarıyız. Yarısını bile alamıyoruz. Adeta sefalete mahkumuz.Yavaş seyreden enflasyona rağmen ya asgari fiyattan çalışıyoruz ya da taban fiyatın bir basamak üzerinde bir fiyata mahkûm oluyoruz.Ekrem liderim 4 kişilik bir ailenin tüketimini 38 bin lira olarak açıkladı. Personel olarak hiçbirimiz anlaşamıyoruz” dedi.

haberkirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu