Haber

İçişleri Bakanı Soylu gençlerle sahurda bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Gençlik Kolları’nın Fatih’te düzenlediği sahur programına katıldı. Programda konuşan Soylu, “Doğru yoldayız, oradan gidiyoruz. Tayyip Erdoğan devrimci bir adamdır. AK Parti devrimci bir siyasi partidir.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Topkapı Sosyal Tesislerinde düzenlenen sahur programına katıldı. Gençlerle sahur yapan Soylu’ya Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan eşlik etti. Burada bir konuşma yapan Soylu, “Terör örgütlerinden korkmuyorum. Etki alanları belli, onlarla çaba belli. Ancak dünyanın en temel sorunlarından biri de kültür terörü. Bu kültür terörü o kadar açık ve net ki bizim en temel sorunlarımızdan biri her ülkenin sorunudur.” Üssünü altından almaya çalışıyorlar. Aynen böyle insanları işe alıyorlar, onlara para veriyorlar, onlara sanal prestij veriyorlar. Elde ettikleri sanal prestijle ülkeleri yok etmeye çalışıyorlar” dedi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE AVRUPA’DA ÜRETİM DURDU, BU İŞ BİZE YAKIŞTI”

Pandemi döneminde Amerika ve Avrupa’nın sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Soylu, “Baktık Avrupa ve Amerika’nın boyası döküldü. Pandemi oldu, Çin üretimi durdurdu. Bu bize yaradı. İhracatımız yüzde 168’den fırladı. milyar dolardan 254 milyar dolara çıktı. İstihdam 32 milyon bandına ulaştı.” 26 milyon. Çünkü biz Avrupa’ya yakın bir pazarız ama üretimimizden faydalanabilirler. Bu yüzden Türkiye’den ürün almaya başladılar. Türkiye üretimini artırdı” dedi.

“AVRUPA VE AMERİKA’YA SORMADAN SURİYE’YE GİRDİK” Türkiye’nin artık güçlü ve lider bir ülke olduğunu ifade eden Soylu, “Suriye’ye Avrupa ve Amerika’ya sormadan girdik. Bu Türkiye tarihinde bir ilk. Irak’ın kuzeyine sormadan girdik. Onlara sormadan Azerbaycan ile birlikte Karabağ sorunu çözüldü Kapalı Maraş açık Maraş oldu Bakın bunların hepsi uluslararası meseleler Neden Türkiye ayakları üzerinde durmaya başlayan bir ülke oldu Bedel ödedi mi? Ödedi.Dün Özal Özal’ın ölüm yıl dönümüydü.Özal’a yaptıklarını yaptırmadılar.Başbakan’ı idam ettiler.Tayyip Erdoğan bu ülkede öyle büyük bir iş başardı ki yazılacak iş değil. öyle bir kalemle ki yukarıdan konuşulmaz.Şimdi TOGG otomobilini ürettik.Olur mu diyeyim.Bu ülkede iktidar değişirse yapılacak şey şu, tezgah belli. Bu daha önce yapıldı. Türkiye’ye bir lansman getirecekler, ‘Biz bunu bu Amerikan firmasıyla büyütüyoruz, dünyaya ve Avrupa ülkelerine satacağız’ diyecekler. Çıkıp açıklama yapacaklar” dedi.

“14 MAYIS TÜRKİYE’NİN TAM BAĞIMSIZLIK SEÇİMİDİR” Bu seçimin Türkiye için önemli olduğunu vurgulayan Soylu, “Türkiye hikayeyi değiştiriyor. Bu seçim bu hikayeyi tamamen değiştirecek bir seçim. Bu yüzden Amerika zorluyor, Avrupa zorluyor. Ona göre Kandil’in acelesi var PKK zorluyor bu Tayyip Erdoğan’ın değil Türkiye’nin gelecek nesillerinin tercihi Türkiye’nin tam bağımsızlık tercihi Tayyip Erdoğan bu ülke için büyük riskler aldı ve bu hikayeyi değiştirmek için… Bu riskleri birlikte aldığı tek bir kitle var, o da siz bu ülkenin gelecek nesilleri… “Bu fırsatı kaçırmayalım. Onun için bu 14 Mayıs önemli” dedi.

“TAYYİP ERDOĞAN DEVRİMCİ BİR ADAMDIR”

Doğru yolda olduklarını belirten Soylu, “Tayyip Erdoğan devrimci bir adamdır. AK Parti devrimci bir siyasi partidir. Fiyatına göre bir devrimcidir. Onun için de bir vahşettir. sizler için altyapısı hazır, dizginlerini geleceğe koşabilen, olabildiğince risklerden arınmış, komşularına ve çevre coğrafyasına saygı duyan, “Kardeşliğin ve dostluğun yapıldığı bir Türkiye’den ayrılıyoruz. Bu yüzden bize karşı bir avantajınız var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu