Teknoloji

İşte İlk ‘Yuvarlanabilir’ Telefon Geliyor: TECNO, Yeni Konsept Cihazı Phantom Ultimate’ı Tanıttı!

Geçtiğimiz aylarda önce Apple’ın ardından Samsung’un üzerinde çalışmaya başladığı katlanabilir akıllı telefon teknolojisi adına çok değerli bir gelişme yaşandı. Çin merkezli TECNO şirketi, yeni şubesinin ilk modeli olan katlanabilir/kıvrılabilir ekran konseptli telefonu tanıttı. Akıllı telefon dünyasının yeni yüzü TECNO Phantom Ultimate, görenleri şimdiden şaşkına çevirdi.

Öncelikle geçtiğimiz ay Apple’ın yeni patent başvurusuyla gündeme gelen katlanabilir akıllı telefon modelleriyle ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı.

Samsung’un üzerinde çalışmaya başladığı yeni teknoloji trendinde Çinli üretici TECNO hızlı davranarak ilk katlanabilir ekranlı telefonunu tanıttı.

Phantom Ultimate adı verilen yeni cihaz, istenildiğinde büyütülüp küçültilebilen ekran formu sayesinde diğer tüm akıllı telefon modellerinden ayrılıyor.

Benzersiz telefon, normal şartlarda 6,55 inçlik normal bir ekran boyutuna sahipken, üst tarafa monte edilen düğmeye basıldığında ekran genişleyerek Phantom Ultime’ı 7,11 inçlik bir tablet formuna getiriyor.

Telefonun 7,11 inç boyutuna kadar büyümesini sağlayan katlanabilir ekran, günümüz katlanabilir cihazlarında da gördüğümüz gibi normalde ön panel görevi görüyor.

Tüm bunlara rağmen yeni konsept cihaz, ekran kalitesinden asla ödün vermiyor. Phantom Ultimate, 2.296 x 1.596 piksel çözünürlüğüyle piyasadaki amiral gemilerini geride bırakıyor.

Söz konusu akıllı telefonun seri üretime geçip geçmeyeceği hala merak konusu. Ancak çok yakında Phantom Ultimate gibi birçok yuvarlanabilir cihazı göreceğimizi söyleyebiliriz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni ekranlı telefon modelleri günümüzün katlanabilir cihazlarına ayak uydurabilecek mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu