Haber

Kadıköy’de Bisikletliye Çarparak Ölümüne Sebep Olan Şüpheliye 9 Yıl Hapis Cezası İstendi

KADIKÖY’de bisikletli Doğanay Güzelgün’e çarpıp ölümüne sebep olan Temel Ünlü (24) hakkında ‘kasten taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede, şüpheli Temel Ünlü’nün olay öncesinde alkol ve uyuşturucu kullandığı, olay sırasında ise 130 kilometre hızla araç kullandığı belirtildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelinin olay günü kız arkadaşı Ceren K. ile birlikte Maltepe’deki bir arkadaşının evinde oturup alkol aldığı ve saat 04.00 sıralarında yola çıktığı belirtildi: 00. Kız arkadaşının ifadesine göre Temel Ünlü’nün araçta alkol ve uyuşturucu kullandığı kaydedildi. Bağdat Caddesi’nden geçerken polis tarafından durdurulduğu, polisin başka bir aracı aradığı sırada şüpheli Temel Ünlü’nün hızla uzaklaşarak olay yerinden kaçtığı belirtildi. İddianamede, şüphelinin sahil yoluna indiğinde yine polis kontrol noktasını gördüğü ve 130 kilometre hızla uzaklaştığı belirtildi.

ARAÇTA UYUŞTURUCU ELE GETİRİLDİ

İddianamede, şüphelinin bisikletçilerin toplanma yerine giden Doğanay Güzelgün’e çarpıp kaçtığı, araçta da uyuşturucu madde ele geçirildiği kaydedildi. Savcılık iddianamede, “Olaydan önce alkol ve uyuşturucu kullandığına dair deliller var. Aracı çok hızlı kullanıyordu. Olay yerinden kaçtı. Hiç ehliyeti yoktu. Bu şekilde anlaşıldığı üzere; cinayet suçunu bilinçli taksirle işlemiştir.”

9 YILA KADAR HAPİS İSTEDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Temel Ünlü’nün ‘ölümüne sebebiyet verme kastıyla taksirle öldürme’ suçundan 2 yıl 6 aydan 9 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

NE OLDU?

Bostancı sahil yolunda 18 Temmuz Salı günü saat 05.30 sıralarında meydana gelen kazada, bisiklete binen 51 yaşındaki Doğanay Güzelgün, seyir halindeki Temel Ünlü’nün kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. polis kontrolünden kaçtığı iddia edildi. Kazanın ardından araçta bulunan Ceren K. ile aracın sürücüsünün kendisi olduğunu söyleyerek teslim olan Mehmet Can Ç. Gözaltına alındı. Kazada bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenilen Mehmet Can Ç. İfadesinde arabayı Temel Ünlü’nün kullandığını belirtmesinin ardından mahkemece serbest bırakıldı. Güzelgün’ün ölümüne sebep olan Temel Ünlü, kazadan 71 gün sonra Anadolu Adliyesi’ne giderek teslim oldu. 17 suçtan sabıkası olduğu öğrenilen Ünlü, savcının ifadesinin ardından sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

haber-dogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu