Haber

Karabağlar Belediyesi’nden çok boyutlu destek

Karabağlar Belediyesi’nin Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından başlattığı güçlendirme kampanyası çok boyutlu olarak devam ediyor. Karabağlar Belediyesi deprem bölgelerinde olduğu gibi evlerini terk edip İzmir’e gelmek zorunda kalan vatandaşlarımızı da bu zorlu süreçte yalnız bırakmıyor.

Kibar Belediyesi Hizmet Kompleksi içerisinde yer alan uyum merkezinde ve ilçede 5 farklı noktada ihtiyaç sahipleri için kuru gıda, ısıtıcı ve hijyen paketleri gibi vakıflar toplanıyor. Özellikle günümüzde vatandaşlarımızdan, depremzedelerimize ulaştırılmak üzere bakliyat ve yağ, iç giyim, kadın pedi ve çocuk bezi gibi ürünleri teslim noktalarına getirmeleri istenmektedir. Bu takviyeler afet bölgeleri ile bağlantılı olarak nakledilir ve sırayla dağıtılır. Karabağlar Belediyesi bölgenin ihtiyacı olan tonlarca odun ve kömürü temin ederek deprem bölgesine ulaştırıyor.

Karabağlar’a gelenler unutulmadı

Afet bölgesinin yanı sıra evlerinden çıkıp Karabağlar’daki akraba ve tanıdıklarının yanına gelen vatandaşlarımız da bu süreçte unutulmadı. Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde İzmir’i hiç duymamış ihtiyaç sahipleri için uyum merkezi kuruldu. Vatandaşlar, müdürlüğün 0 232 414 79 55 ve 0 232 414 79 57 numaralı telefonlarını arayarak mama, battaniye, ısıtıcı, mama ve çocuk bezi taleplerini iletebilirler. Ayrıca müdürlüğe gelip talepte bulunan vatandaşlar da benzer ihtiyaçlarını Karabağlar Belediyesi Sosyal Butiği aracılığıyla giderebiliyor.

‘Tüm gücümüzle yanınızdayız’

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ülkemizin zor günlerden geçtiğini vurgulayarak, “Karabağlar Belediyesi olarak bu sıkıntılı günlerde afetten etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bölge ile sürekli temas halindeyiz. İhtiyaç duyulan malzemeleri karşılıyor ve düzenli bir şekilde dağıtılmasını sağlıyoruz. Ayrıca İzmir’e gelmek zorunda kalan vatandaşlarımızı da yalnız bırakmıyoruz” dedi.

Toplumumuzun birlik ve beraberlik içinde hareket etmesini bildiğini hatırlatan Önder Selvitopu, “Hem bölgeye hem de buradaki vatandaşlarımıza desteğimiz düzenli olarak devam edecek. Özveri ile çalışan ve hassasiyet gösteren herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kesintisiz kampanya

Vatandaşlar eklerini Refet Bele, Adnan Süvari ve Mimkent ilçe merkezlerine, Yunus Emre Kapalı Pazaryeri bünyesindeki Sosyal Butik’e, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ve Bozyaka Pazaryeri’ne bağlı Kibar Belediyesi Hizmet Kompleksi’ne teslim ediyor. Duyarlı vatandaşlar 0232 414 79 55 ve 414 79 57 numaralı telefonların yanı sıra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün 0 538 226 38 84 numaralı Whatsapp iletişim hattını arayarak bilgi alabilirler.

Teslimat adresleri:

Yunus Emre Sosyal Butik: 4184/1 Sk: No: 6 -10

Refet Bele İlçe Merkezi: 9125 Sk. HAYIR. 43

Adnan Süvari İlçe Merkezi: 108/4 no:19 D:19/a

Mimkent İlçe Merkezi: 46 Sk. No 118 Esentepe Mahallesi

Sosyal Yardımlar Müdürlüğü: 3140 Sokak no:23/a Bozyaka Mahallesi

Kibar Hizmet Kompleksi: Eski İzmir Cd. No:423 35120, 35120 Karabağlar/İzmir

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu