Haber

Kartal’da Dilara Gültay ve Cansu Demirel’i öldüren Mustafa Payam için iki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Kartal’da Dilara Gültay ve Cansu Demirel’i öldüren Mustafa Payam için iki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kayıp ihbarı yapılan Dilara Gültay ve Cansu Demirel hakkında soruşturma yürütüldüğü, ardından zanlı Mustafa Payam’ın olaydan bir gün sonra 9 Ocak 2023’te hastaneye giderek meslektaşı Altuğ A.’yı arayarak kız arkadaşı Dilara Gültay ve Cansu Demirel’i öldürdüğünü söylediği belirtildi. Olay yerinde yapılan incelemede, Dilara Gültay’ın evin banyosunda otururken, Cansu Demirel’in ise odada ölü bulunduğu kaydedildi.

Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi sürecinde merhum Dilara Gültay’ın boğularak öldürüldüğü, otopsi sürecinde ise Cansu Demirel’in 22 kesici darbe ile hayatını kaybettiği belirlendi. İddianamenin güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucunda 8 Ocak 2023 günü saat 15.23’te Mustafa Payam’ın ardından Dilara Gültay ve ardından Cansu Demirel’in eve geldiği belirlendi. Mustafa Payam’ın kendi vücudundan aldığı yaralar nedeniyle 9 Ocak 2023’te ambulans çağırarak hastaneye gittiği kaydedildi.

Mustafa Payam, savcılıkta aldığı ifadesinde, Dilara Gültay’ın yardımıyla ev aldığını, Cansu Demirel ile Dilara Gültay sayesinde tanıştığını, Dilara Gültay’ın 3 ay önce kendisini terk edip Cansu Demirel ile tatile gittiğini, Gültay’ın kendisinden uzaklaştığını hissettiğini söyledi. Olay günü Gültay, birbirleriyle bağlantısı olduğunu söylemesi üzerine tartışmaya başladıklarını, ardından birbirlerine vurduklarını, ardından Dilara’nın uyuyakaldığını söyledi. Dilara Gültay, Cansu Demirel’in uyuduktan sonra eve geldiğini ve Cansu’ya baskı yaptıktan sonra Dilara’nın kendisini aldattığını itiraf ettiğini anlattı. Daha sonra ne olduğunu hatırlamadığını, iki bileğini de kestiğini ve Dilara Gültay’ın neden banyoda uyuduğunu bilmediğini söyledi.

İddianamede Mustafa Payam’ın evine gelen Dilara’yı dövdükten sonra cinsel tacizde bulunduğu ifade edildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mustafa Payam’ın Dilara Gültay’ı aldattığını düşündüğü için öldürdüğü, Cansu Demirel’in ise Dilara Gültay’ı öldürdüğünü gördüğü için 30 yerinden bıçakladığı kaydedildi. İddianamede Dilara Gültay hakkında “canavarca bir hisle öldürme veya kadına kastederek eziyet etme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “cinsel saldırı” suçundan da 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istendi. Mustafa Payam’ın toplam 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu