Teknoloji

Keçiören’de 4 Lise ‘E-Spor Lig Sürecine’ Girmeye Hak Kazandı

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 50 bin TL ödül havuzuna sahip ‘Liseler Arası TEKNOMER E-Spor Gençlik Kupası’nın birinci ön eleme karşılaşmaları tamamlandı. Kadroların kıyasıya gayreti sonucunda Kalaba Lisesi birinci, Keçiören Okyanus Koleji ikinci, Keçiören İmtihan Anadolu Lisesi üçüncü, Aktepe Şehit Köksal Kaşaltı Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Turnuvaya katılan 62 ekip ortasından sıyrılan bu 4 kadro ayı vakitte Aralık ayındaki lig sürecine katılmaya da hak kazandı.

İkinci ön eleme karşılaşmaları için ise liselerden müracaatlar alınmaya başlandı. İkinci ön eleme karşılaşmaları 26-27 Kasım’da gerçekleştirilerek 8 ekipli lig sürecine katılacak öteki 4 ekip belirlenecek.

Keçiörenli gençlerin turnuvalara gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, “Gençlerimizi bilim ve teknolojinin getirdiği yeni dünyaya hazırlamak noktasında attığımız adımlardan biri de e-spor. Bu anlamda gençlik kupamızda beklediğimiz gibi çekişmeli maçlar ve kıran kırana mücadeleler yaşandı. Bu organizasyonumuzu geliştirerek ilk etapta ulusal, inşallah ilerleyen süreçlerde de uluslararası seviyeye taşımak istiyoruz. E-sporun merkezi inşallah Keçiören olacak.” dedi.​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu