Haber

Lavrov, terörle çifte standart uygulanmadan mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terörle ikili standart uygulama olmadan mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

Lavrov ve Pakistan Dışişleri Bakanı Bilaval Butto Zerdari başkent Moskova’da yaptıkları görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

Pakistan’ın Hayber Pakhtunkhwa vilayetinde öğle namazı sırasında camiye düzenlenen intihar saldırısına değinen Larvrov, baskında hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Lavrov, dünyanın her yerinde terörle mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ancak siyasi hedeflere ulaşmak için terörle çifte standart olmadan ve terör örgütleriyle flört etmeden mücadele edilmelidir. Bazı Batılı meslektaşlarımız bu hatayı sık sık yapıyor.” dedim.

Zerdari ile görüşmede Afganistan’daki durumu ele aldıklarını ifade eden Lavrov, “Buradaki hedef bölgemizdeki terör tehdidini ortadan kaldırmaktır. Afganistan topraklarında maalesef şu ana kadar bu olmadı ama çaba gösteriliyor. Bu doğrultuda Şangay İşbirliği Teşkilatı’nın (ŞİÖ) imkanları da mevcuttur. dedi.

Lavrov, Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı okullarda Pakistan askerlerine eğitim vermeye devam ettiklerini söyledi.

“Pakistan ciddi bir enerji kriziyle karşı karşıya”

Pakistan Dışişleri Bakanı Zerdari, Rusya ile çeşitli alanlarda iş birliğini geliştirmeye hazır olduklarını belirterek, “Pakistan ciddi bir enerji kriziyle karşı karşıya. Hidrokarbon ithalatının yüksek fiyatlarıyla ilgili sorunlarımız var. İstişarelerde ilerleme olmasını temenni ediyorum. Rusya ile Pakistan arasında enerji alanında.” dedim.

Zerdari, uluslararası arenadaki sorunların barışçıl yollarla çözülmesinden yana olduklarını vurguladı.

ilkadimhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu