Teknoloji

“Leavemealone” Yazanlar Buraya: Tüm Zamanların En Çok Bilinen 10 Hile Kodu

Oyun dünyasının en tanınan oyun hilelerini listeledik. GTA’dan Age of Empires’a kadar uzayan listemizde hepimizin tekrar tekrar kullandığı hile kodlarına yer verdik. İşte her oyuncunun en az bir kere başvurduğu hileler…

1. AEZAKMI – GTA: San Andreas

AEZAKMI hilesi ise oyunun en çok kullanılan hilelerinden biri olarak Los Santos Polis Departmanı’nı kayıtsız hale getirmeye yarıyor. Oyuncular AEZAKMI yazarak LSPD takibinden kurtuluyor ve ‘yıldız sayısını’ sıfırlıyor. Hilenin yazılmasından sonra polisler yasa dışı hareketlerde bulunsanız da sizi takip etmeyecektir.

2. LEAVEMEALONE – GTA: Vice City

GTA: Vice City’de polislerden kaçmanın en süratli yolu olan LEAVEMEALONE hilesi ile asayiş güçlerini molaya gönderebilirsiniz. Bu hile kentte kaos çıkarıp vatandaşı rahatsız ederken polislerle uğraşmak istemeyenlerin favori hilesidir.

3. Motherlode – The Sims 4

The Sims 4’ün en popüler hilelerinden biri olan motherlode hilesi sayesinde cüzdanınızı on binlerce simoleon ile doldurmak mümkün. Konsol ekranına motherlode yazdıktan sonra kasanıza 50,000 simoleon ekleniyor. Rosebud ya da kaching gibi hileler ise sadece 1,000 simoleon gibi küçük miktarlarda finansal destek sunuyor.

4. 362-555-0100 – GTA: IV

GTA: IV’te oyuncuların en çok kullandığı hilelerin başında can ve para hilesi geliyor. Serinin evvelki oyunlarının tersine oyundaki hileleri aktifleştirmek birinci evvel numaralarını kaydetmek gerekiyor. Daha sonra süratli bir tuş kombinasyonu ile telefonu açıp hileler sekmesinden dilediğimiz hileyi etkinleştirmek mümkün. 

362-555-0100 hilesi ise Niko’nun canını ve zırhını tamamen dolduruyor. Böylece kahramanımız Liberty City’deki tehlikeli serüvenler için hazır hale geliyor.

5. SEAWAYS – GTA: Vice City

GTA: Vice City’nin en popüler hilelerinden biri olan SEAWAYS hilesi oyundaki araçların denizde yolculuk edebilmesini sağlıyor. Bu hile sayesinde araç tekerlekleri yana dönüyor ve oyuncu dilediği araçla Vice City’yi çevreleyen denizde dalgaları birbirine katabiliyor.

6. PANZER – GTA: Vice City

GTA: Vice City’nin vazgeçilmez hileleri arasında elbette PANZER de yer alıyor. Şehrin ortasına dev bir tank indirmemizi sağlayan bu hile ile Vice City’de terör estirmek mümkün. Oyunda saatlerini harcayan her gencin tekrar tekrar kullandığı bu hile de unutulmaz GTA: Vice City tecrübemizin şahane bir kesimi oldu.

7. CTRL + X – Mount and Blade: Warband

Neredeyse her Mount and Blade: Warband oyuncusunun aşina olduğu CTRL + X hilesi ise farklı ekranlarda farklı getiriler sunuyor. Oyuncular bu iki tuşa birebir anda basarak karakter ekranında kahramana 1000 yetenek puanı ekleyebiliyor. Envanter ekranında birebir tuşlara basmak bu sefer oyuncunun envanterine 1000 dinar ekliyor.

8. Tuck Tuck Tuck – Age of Empires III

Age of Empires III muharebelerini pek farklı bir noktaya götüren bu hile ise oyuna canavar kamyonları ekliyor. Medeniyetlerin gayretini çok daha enteresan bir hale getirmek için tuck tuck tuck yazabilir ve dev kamyonları ordunuza katabilirsiniz.

9. Impulse 101 – Half-Life

Gordon Freeman’ın kuşandığı HEV Suit Impulse 101 hilesi ile tüm gücünü tekrar kazanıyor. Tanınan oyun hilesi sayesinde silah cephanelerinizi doldurmak ve yürüyen bir mühimmat deposuna dönüşmek mümkün. Hasebiyle bu hile de Half-Life oynarken dirsek çürütenlerin muhakkak hatırlayacağı hilelerin başında geliyor.

10. RIPAZHA – GTA: San Andreas

Oyun dünyasının elbet en eğlenceli hilelerinden biri olan RIPAZHA oyundaki tüm araçların uçuşa geçmesini sağlıyor. San Fierro, Las Venturas ve Los Santos kentlerinden çeşitli araçlarla uçmak ve hileyi kapatarak yere çakılmak her GTA: San Andreas oyuncusunun tecrübeleri ortasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu