Haber

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Ankara’da turizm için görüştü

SafranboluBelediye Başkanı Elif Köse, ankaraBaşkan Köse’yi bir dizi ziyarette bulundu, SafranboluTurizmi hak ettiği seviyeye getirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Köse ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı Şebnem Ergüder Urgancıoğlu, Başkent’e bir dizi ziyarette bulundu. TÜRSAB Orta Anadolu BTK Yönetim Kurulu Üyesi Ayder Turizm ve Kongre firması sahibi Selami Haşimoğlu’na ilk ziyaretini gerçekleştiren Başkan Köse, “Safranbolu turizmine katkı sağlayacak çok değerli projeler üzerinde görüşmeler gerçekleştirdik. Selami Bey ve ekibine misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Köse ve Urgancıoğlu daha sonra İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi’yi ziyaret ederek kendisine ’24’ü hediye etti. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali ve ‘7. Safran Hasat Festivali’ne davet edildi. Köse, Büyükelçi Marrapodi’ye; Safranbolu’da Bir İtalyan Prensesi: Cristina Trivulzio Belgiojoso kitabını da sundu.

Daha sonra, ’26. Uçan Süpürge Kadın Sinemaları Festivali’nin Opera Sahnesi’ndeki açılış törenine Köse ve Urgancıoğlu’nun ardından Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı E. Atilla Aytun ve Radisson Blu Genel Müdürü, Radisson Blu Satış Direktörü Şebnem Güler katıldı. ve Radisson. Blu İcra Kurulu Başkanı Uğur Gömeç’i ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından Köse şunları söyledi:

“Klasik Türk mutfağını tanıtmak, gastronomi ve deneyim turizmini geliştirmek için Safranbolu’da kendileriyle çok pahalı görüşmeler yaptık. Lezzet Şenlikleri kapsamında ilimizde ağırladığımız Şef Uğur Bey’in Safranbolu için söylediklerinden çok memnun kaldık. “

Kaynak: ANKA / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu