Haber

Sağlık Şehri’nde kura çekimi 9 Mart’ta yapılacak.

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından projelendirilen ve inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden Sıhhat Kent Konutları’nda son 212 daire için kura çekimi 9 Mart Perşembe günü yapılacak.

1 Şubat’ta başlayan ve 28 Şubat’ta sona eren başvuruların ardından saat 14.00’te noter huzurunda hak sahipleri belirlenecek.

PARÇA CANLI YAYINLANACAK

Antikkapı’da yapılacak çekiliş youtube.com/@kocaelibld adresinden de canlı yayınlanacak. Büyük ilgi gören ve 4826 kişinin başvurduğu projede asıl ve yedek üyeler belirlenecek. 13 blok 502 daireden oluşan Sıhhat Kent projesinde hak sahipleri yapılacak kura sonucu belli olacak.

YENİ KONUT FİNANSMANI MODELİM

Fiyatları 975.000-1.895.000 TL arasında değişen projeden yararlananlar, yüzde 10 peşinat ödedikten sonra yeni evim projesi kapsamında 180 ay boyunca yüzde 0,69 faiz oranıyla konut kredisi kullanabilecekler. ödeme. Satışa sunulan konutların kredi süreçleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından açıklanan Yeni Konut Konut Finansmanı modeli kapsamında yürütülecek. Buna göre, çekilişe hak kazananlar ilk 3 yıl taksit ödemelerinde yüzde 10 peşinat, 0,69 kredi faiz oranı, hazine matrahı gibi avantajlardan yararlanabilecek. Başvuruların kredi değerlendirmesi ve süreçleri bankanın sorumluluğunda olacaktır.

Kredi için kullanılan konutlar 5 yıl boyunca satılamaz.

haber-tavas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu