Yaşam

Sezen Aksu, Hatay’da Emel Korkmaz’ı ziyaret etti: Beraber güldük, beraber ağladık…

Hatay’da bulunan sanatçı Sezen Aksu, Eskişehir’de Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ile bir araya geldi.

Ali İsmail Korkmaz’ın kardeşi Avukat Gürkan Korkmaz görüşmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Korkmaz görüşmeyi şöyle anlattı:

“Küçük Serçe koca yürek! Şarkılarıyla büyüdüğümüz, aşkı tanıdığımız Sezen Aksu’yu bugün tanıma fırsatı bulduk. 10 gündür Antakya’da, bugün bizi ziyarete geldi. Samimiyetini gördük, şahit olduk. O bizim “Sezen Ablamız” oldu, beraber güldük, beraber ağladık…”


TEMEL BİNASI AĞIR HASARLI

Kenti etkileyen dört depremde de çok sayıda bina yıkılırken, Antakya’da Ali İsmail Korkmaz adına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALIKEV) da ağır hasar gördü. 21 Şubat’ta vakfın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Vakıf merkezimiz maalesef ağır hasar gördü. Acıyı umuda dönüştürmek ve gençlerle çalışmak için kurulmuş bir kurum olarak bu kötü günleri dayanışma ile aşacağız. ALIKEV olarak , gençlerle yeniden buluşacağımız günleri iple çekiyoruz.’ ifadeleri kullanıldı.

ALİKEV Lideri Emel Korkmaz da Antakya Tarihi Evleri’ndeki vakıf binasıyla ilgili yeni bir açıklamada, “Vakıf binasından eser kalmadı. Bütün malımız, emeğimiz gitti. bu şehri ayağa kaldıracağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu