Haber

SOKAKLARI İZLEYİP 4 YILDIR ARADIĞI KAYIP GAZI ARIYOR

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde yaşayan İbrahim Altay (65), 4 yıldır derneğin bahçesinde beslediği ve yaklaşık bir haftadır kayıp olan 5 kazı her yerde arıyor. Kazların fotoğraflarının olduğu broşürleri esnafa dağıtan ve fotoğrafları yoldan geçenlere göstererek kazların durumunu soran Altay, şunları söyledi: “Motorumun sesine bile gelirler, korkunç koşullarda bile bisiklete binerim. hava durumu, gelirlerse diye. Esnafa soruyorum, muhtara haber verdik. Taksi duraklarına söyledik ve dolmuş arkadaşlarımıza ilettik. Hepsinin geçtikleri sokaklarda bir gözü yoldaysa diğer gözü de etrafta kaz arıyor dedi.

Gölcük’te yaşayan emekli İbrahim Altay, üyesi olduğu balıkçı derneğine gelen sahipsiz kazı derneğin bahçesinde beslemeye başladı. Daha sonra sahibi olduğu kaz yalnız kalmasın diye başka bir kaz sahiplenen Altay, kuluçka döneminin ardından 3 yavru daha dünyaya getirdi. Yaklaşık 4 yıldır baktığı 5 kaz, geçen hafta ortadan kayboldu. Olayı polise bildiren Atalay, sonuç alamayınca kazlarını bulmak için sokaklarda dolaşmaya başladı. Esnafa kazlarının fotoğraflarının olduğu broşürler dağıtan ve yoldan geçenlere kazlarını soran Altay, umutla kazlarını arıyor.

‘RESMİ OLARAK BİZİM ÇOCUĞUMUZ GİBİ OLDU’

Beslediği kazlara sahip çıktığını belirten İbrahim Altay, “Resmen bir çocuğumuz oldu, Değirmendere’nin simgesi oldu. Çocuklar gelip ziyaret ediyorlardı. Evde 2 torunum var, ikisi de şu an perişan durumda. Onlar resmen bizim çocuklarımızdı. En son ayın 21’inde kaz gördüm. Sonra ortadan kaybolduklarını söyledi.

‘SOKAKLARI BEKLİYORUZ VE GEASE ARIYORUZ’

Kazlarının kaybolmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Altay, sözlerini şöyle sürdürdü: Kazların kaybolduğunu anlayınca karakola başvurduk ve 7-8 kişi hepimiz her yerde kaz arıyoruz. Belediyenin temizlik işlerine haber verir vermez bizi kesip tüylerini yolarlarsa kaz tüyü gördüklerinde bize veya polise haber verecekler. Şu anda sokaklarda kaz aramak için dolaşıyoruz. Motorumun sesine bile gelirlerdi, belki gelirler diye kötü havalarda bile bisikletimle gezerim. Esnafa soruyorum, muhtara haber verdik. Taksi duraklarına söyledik ve dolmuş arkadaşlarımıza ilettik. Hepsinin geçtikleri sokaklarda bir gözü yolda ise, diğer gözü de etrafta kaz arıyor demektir. Biri aldıysa lütfen geri getirin

konakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu