Haber

Türkbükü Koyu’nda Deniz Dibi Temizliği

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde ‘Denize En Çok Mavi Yakışır’ sloganıyla Türkbükü Koyu’nda düzenlenen deniz tabanı etkinliğinde 200 kilo katı atık ve çöp çıkarıldı.

Dünyanın en değerli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum’da ‘Denize En Çok Mavi Yakışır’ sloganıyla deniz dibi temizlendi. Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte, belediyeye bağlı 10 dalgıç şehrin ünlü sosyetik koyu Türkbükü’nde dalış yaptı. Yaklaşık 2 saat süren dalışın ardından tekneye yüklenen katı atıklar karaya çıkarıldı. Sandalyeler ve alkol şişeleri de dahil olmak üzere 200 kilogram katı atık toplandı. Denize giren ve kumsalda güneşlenen vatandaşlar çöplük karşısında şaşkına döndü. Atıklar belediye ekiplerince ayrıştırılarak katı atık bertaraf tesisine gönderildi.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, denizlerdeki israftan dolayı üzgün olduğunu ifade ederek, “Denize mavi yakışır” dedi, Türkbükü sahilinde başlayan 9’uncu deniz tabanı temizliğimiz 9’uncu kez gerçekleştirildi. bu yıl. Dalgıçlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlikte deniz dibindeki manzaraları bir kez daha gördük ve hüzünlendik. Duyarlılık ve farkındalık yaratması açısından bu aktivitemiz tüm koylarımızda devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu