Ekonomi

Visa ilk çeyrekte tahminlerin üzerinde kazanç bildirdi

Visa’nın (V) hisse fiyatı, ödeme işleme şirketinin ilk çeyrekteki mali performansını bildirmesinin ardından piyasa sonrası işlemlerde %2,3 düştü.

Şirket, ilk çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 2,41 dolar olarak açıklayarak ortalama analist tahmini olan 2,34 doların üzerinde kaldı. Gelirleri geçen yılın aynı çeyreğine göre %9 artışla 8,6 milyar dolara ulaşarak 8,55 milyar dolarlık beklentileri aştı.

Düzenlemeler dikkate alındığında Visa’nın çeyrekteki net karı, önceki yılın çeyreğindeki 4,58 milyar dolardan 4,9 milyar dolara yükseldi.

Visa tarafından işlenen ödeme hacmi, sabit para birimi cinsinden ölçüldüğünde, önceki yılın aynı dönemine kıyasla çeyrekte %8 arttı.

Çeyrek boyunca Visa toplam 57,5 ​​milyar ödeme işlemi gerçekleştirdi; bu, bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla %9’luk bir artışı temsil ediyor.

“2024 mali yılımıza güçlü bir başlangıç ​​yaptık. İlk çeyrekte net gelirimiz %9 oldu ve Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri (GAAP) EPS’miz, ödeme hacmindeki ve işlenen süreç sayısındaki nispeten istikrarlı büyümenin etkisiyle %20 arttı. ve sınır ötesi işlem hacminde güçlü bir büyüme.” arttı” dedi.

“Tüketici harcamaları güçlü olmaya devam etti. İleriye dönük olarak, tüketici ödeme çözümleri, yeni ödeme akışları ve gelişmiş katma değerli hizmetler dahil olmak üzere çeşitli alanlarda önemli potansiyel öngörüyoruz.”

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu