Teknoloji

Windows 11’i yüklemek istiyor musunuz? Seçenekleriniz: Evet veya evet!

Görünüşe göre Microsoft, kullanıcıları Windows 11’i yüklemeye ikna etmek için her gün kendini aşmaya devam ediyor.

Bir Reddit kullanıcısı, Windows 10 bilgisayarının bir fotoğrafını, en son işletim sistemine yükseltmeyi teklif eden tam ekran bir Windows 11 reklamıyla birlikte yayınladı, ancak gönderi şimdi kaldırıldı. Bu resimde, tipik Microsoft tarzında sunulan seçenekler olabildiğince kafa karıştırıcıdır: İki düğme ve her ikisi de “Kabul ediyorum” anlamına gelir.

Reklam, işletim sisteminin “artık kilidinin açıldığını” iddia ederek Windows 11’i tanıtmaya çalışıyor; müşteriler işletim sistemini hemen alabilir (vurgulanan düğme) ve kurulumu daha sonra planlayabilir (ikinci düğme). Teklifi reddetmenin tek yolu, ekranın altındaki beyaz çubukta küçük bir “” işareti olmasıdır. Windows 10’u koruyun“bağlantısına tıklayın.

Söylemeye gerek yok, Windows 10 kullanıcıları, Microsoft’un işletim sistemini aldatıcı afişler ve optik illüzyonlar kullanarak empoze etme girişiminden memnun değil.

Görünüşe göre Microsoft, “karanlık desenler” ve aldatıcı hileler kullanarak Windows 11’in dağıtımını hızlandırmaya çalışıyor. Ve bu değişiklik ilginç bir şekilde Microsoft’un sitesinden Windows 10 satışlarını durdurmasıyla aynı zamana denk geliyor. Bu nedenle, daha fazla kullanıcı Windows 11’e geçmekten başka çareleri olmadığını düşünebilir ki bu doğru değil.

Neyse ki, Microsoft şu anda Windows 11’e otomatik yükseltmeleri başlatmadı, bu nedenle yeni işletim sistemini farkında olmadan kurmanız pek olası değil. Ancak Microsoft’un Windows 11’i daha popüler hale getirmek için kullanıcılar üzerindeki baskıyı artıracağını söylemek yanlış olmaz.

Statcounter’ın son raporuna göre, tüm Windows kullanıcılarının yaklaşık %18’i Windows 11’e yükseltti.

kepez-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu