Haber

Yalı Partisi’nin sunucusu Dağcı: Erdoğan’la 17 yıldır görüşmüyorum

Cumhuriyet gazetesi yazı işleri müdürü Barış Terkoğlu, geçtiğimiz hafta “Kılıçdaroğlu’na karşı ‘Yalı Partisi'” başlıklı yazısında, Beykoz’da iş adamı Hasan Dağcı ile ilgili konakta toplantı yapıldığını, toplantıya AK Parti’ye yakın iş adamlarının katıldığını yazmıştı. ve makaleye erişim engellendi. Yazıda, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını engellemek amacıyla bazı gazeteciler hakkında yürütülen itibarsızlaştırma çalışmasının başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından başka bir planın devreye sokulmak istendiği belirtildi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Hasan Dağcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 17 yıldır görüşmediğini iddia etti. Bunun sebebinin ise yaşam tarzı olduğunu iddia etti.

AK Parti döneminde aldığı milyon dolarlık ihaleler ve zenginleşmesi sorulduğunda Dağcı, “AKP’den önce zengindim. Param vardı, arabam vardı. AKP ile zengin olmadım” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olmasını engellemeye çalıştıkları iddiasıyla ilgili olarak, “Oyumu Muharrem İnce’ye verdim. Ama belediye seçimlerinde ne İmamoğlu’na ne de Binali Yıldırım’a oy vermedim. Eskiden Refah Partisi üyesiydim. Sonra Ecevitçi oldum.” Dağcı, evinde yapılan görüşmeyi yalanladı. (KAYNAK)

haberyesilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu