Ekonomi

Çevrimiçi Banka Hesabı Sorgulama Kılavuzu

Hangi bankada hesabınız var? Birçoğunuzun bu soruya eksik cevapları var. Çünkü birçok kişi zamanla hangi bankada hesap açtığını unutuyor. Hangi bankada hesabımızın olduğunu internetten öğrenelim. İşte banka hesabınız hakkında çevrimiçi bilgi sormaya yönelik bir kılavuz.

Çevrimiçi bir banka hesabı hakkında nasıl bilgi alınır?

Hepimiz maaş, teminat veya kredi kartı gibi amaçlarla banka hesapları açıyoruz. Ancak yıllar geçtikçe pek çok kişi hangi bankada hesabı olduğunu unutuyor. Örneğin 2000 yılında açtığınız bir banka hesabı hâlâ açık olabilir. Bunu kontrol etmek çok kolaydır.

Banka Hesabı Sorgulama Kılavuzu” src=”http://rss.haberler.com/partner/RssImage.aspx?img=https://ares.shiftdelete.net/2023/11/internetten-banka-hesap-sorgulama-rehberi- 5.jpg&width=600&kalite=100″/>

E-devlet sayesinde birçok hizmet internet üzerinden alınabilmektedir. Banka hesaplarınızı öğrenmek için e-devleti kullanmanız yeterli. İşte e-devlet üzerinden banka hesap sorgulama rehberi:

E-Devlet’te biriken para nasıl öğrenilir ve çekilir?

Aşama 1

Sorgulamayı e-devlet üzerinden yapacağımız için öncelikle e-devlet üzerinden giriş yapıyoruz. Buradaki linke tıklayarak e-devlete ulaşabilirsiniz.

Adım 2

Daha sonra sağ üstte yer alan “Giriş Yap” butonu ile e-devlet sistemine giriş yapıyorsunuz.

Aşama 3

Giriş işlemini tamamladıktan sonra ana sayfada arama bölümünü buluyoruz. Buraya “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı ile Banka Sorgulama” yazıyoruz. Daha sonra aşağıdaki servise tıklıyoruz.

4. Adım

Açılan sayfada gerekli onayı verip “Devam Et” butonuna basıyoruz ve sahip olduğumuz tüm banka hesaplarını tek sayfada görüntülüyoruz.

Aslında tüm süreç bu kadar kolay. Hangi bankada hesabınızın olduğunu hatırlamıyorsanız ya da yıllar önce açıp unuttuğunuz banka hesaplarınız olduğunu düşünüyorsanız e-devletin bu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu