Haber

Meral Akşener: Hakaret ve iftiralara cevap vermek yerine hikayemizi anlatmalıyız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Hakaret ve iftiralara cevap vermeye çalışırken hikâyemizi anlatmaktan kaçındığımız için ne yazık ki nasıl bir siyasi parti olduğumuzu anlatamadık.” söz konusu.

Akşener, partisinin il müdürlüğü tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, parti olarak 6 yılını doldurduklarını, Türkiye’de bazı başarılara imza attıklarını, başaramadıkları şeyler de var.

Yapamadıklarının çok öne çıktığı, başardıklarının ise unutulduğu bir dönemde yaşadıklarını belirten Akşener, “Ne yazık ki nasıl bir siyasi parti olduğumuzu anlatamadık çünkü çabalarken hikayemizi anlatmaktan kaçındık. Hakaret ve iftiralara cevap vermek. Aklınıza gelebilecek her yerde organizasyonlarımız var. Kaderlerini Türkiye’nin kaderine bağlayan insanların hikayesi.” “Bundan sonra bunu açıklayacağız. Birinci önceliğimiz bunu açıklamak olacak. Seçmenlerimize ulaşıp bunları açıkladığımızda hem Yavuz hem de Ahmet seçilecek.” dedi.

Akşener, İsrail’in Gazze’deki saldırılarında yaşanan vahşete ve soykırıma hiçbir Türk’ün veya Türk milletinin bir ferdinin yanında durmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Türkiye’nin uluslararası sisteme yük getirmesi gerektiğini, garantör ülke olma konusunda en şanslı ülke olduğunu ifade eden Akşener, “Netanyahu uluslararası sistemde savaş suçlusu ilan etti de o adamı İsrailliler tarafından İsrail’den ihraç etti” Bu mümkün. Filistin’dekilere insani yardım da yapılıyor.” “Yapın, insanları oradan dünyanın dört bir yanına dağıtmayın. Aksi takdirde kaybolur.” İfadelerini kullandı.

Akşener, konuşmasının ardından Kırıkkale Belediye Başkanı adayının Yavuz Kuzucu, Yahşihan Belediye Başkanı adayının ise Ahmet Ergin olduğunu açıkladı.

Fotoğraf çekiminin ardından sona eren programa, İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, YETERLİ Partisi Siyasi İşler Lideri Oktay Vural, Kadın Siyaset Lideri Ünzile Yüksel, Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, İstanbul Milletvekili Burak Akburak, Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş Taş katıldı. ,Adana Milletvekili Bilal. Bilici ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu