Haber

Erkan Baş: Emek ve Özgürlük İttifakı’nda çatlak oluşturmak için çok emek harcandı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İzmir’de milletvekili adaylarını tanıttı. Tanıtım etkinliğine TİP Başkanı Erkan Baş da katıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre Erkan Baş, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın Türkiye’nin gelecek 100 yılını belirleyecek güçlü bir halk ittifakı olarak siyaset sahnesinde yer alması için çaba göstereceklerini söyledi. Burada çabalar sarf edildi. Çeşitli provokatif girişimlere karşı bu süreci büyük bir sorumlulukla en iyi sonuca ulaştıran başta HDP olmak üzere tüm yoldaşlarıma ve tüm ittifak güçlerimize teşekkür ediyorum.”

“Sadece TİP olarak değil, tüm Emek ve Özgürlük güçleriyle şehir şehir, mahalle mahalle birlikte çalıştık” diyen Baş, “Üzgünüm, TİP günlük siyasi hesaplarla değil, sorumluluğuyla karar verir. Türkiye’nin geleceği Arkadaşlarımızın İzmir 1. Bölge’de Yeşil Sol Parti’ye oy vererek Emek ve Özgürlük İttifakı’nı güçlendirmeleri gerekiyor.”

Adaletsizliğin Türkiye’nin en değerli sorunu olduğunu belirten Baş, “Bize kin gütmeyin diyorlar. Ali İsmail’in, Berkin’in, Abdocan’ın “Hesabını biz çekeceğiz”in, Hasan Ferit Gedik’in, sokakta katledilen kadınların, madencilerin. Bize şunu kabul ettirmeye çalışıyorlar: Haklısın ama zayıfsın. Sağın güçlü olabileceğini göstermek için bu seçimlere giriyoruz” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın konuşması şöyle:

‘BU DİKTATÖRÜ BİRLİKTE SONLANDIRACAĞIZ’

“Türkiye’yi bu karanlıktan biz kurtaracağız. Çok az bir süre kaldı. Bugün buraya arkadaşlarımızı size emanet etmeye geldik. Önümüzdeki 30 günün her saati ve her dakikasında hatırlamanızı istediğim bir şey var: Biz Bu tek adam dönemini bitireceğiz, canavarca rejime son vereceğiz dedik. Bunun için her an, her an kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Artık herkesin birincil görevi tek adam rejimini bitirmek. Bu diktatörlüğü hep birlikte bitireceğimize yürekten inanıyorum.”

“ÜLKENİN TASARRUF EDENLERDEN KURTARILMASI GEREKİYOR”

“Bir daha bu karanlığı yaşamamalıyız. Bunun için kimse özür dilemesin. Kurtarıcılardan bu ülkenin kurtarılması gerekiyor. Bizden olan bizi kurtaramaz. Bu siyaset anlayışını ortadan kaldıracağız. Yok sayılan vatandaşlarımız var, Emekçilerin sözlerinin güçlü olduğu yerde gençler kendi kararlarını verir” dedi. Hepsinin siyasette güçlü bir güç olması gerektiğini düşünüyoruz.”

‘TIP, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN SORUMLULUĞU İLE KARAR VERİR’

“Türkiye bu ittifaka tek başına uymuyor. Hepinizin el birliği ile Emek ve Özgürlük İttifakı’nı oluşturduk. İttifak’ın Türkiye’nin bundan sonraki geleceğini belirleyecek güçlü bir halk ittifakı olarak siyaset sahnesinde yer alması için çaba göstereceğiz.” 100. Yıl. Emek Özgürlük İttifakı” Türk hükümetinde çatlak oluşması için çok emekler harcandı… Büyük bir sorumlulukla Türkiye’ye kazandıran başta HDP olmak üzere tüm yoldaşlarıma ve tüm ittifak güçlerimize teşekkür ediyorum. çeşitli provokatif girişimlere karşı bu süreci sonuca ulaştırmak. İl, il, mahalle hep birlikte çalıştık. Kimse üzülmesin, TİP günlük siyasi hesaplarla değil, Türkiye’nin geleceğine dair sorumluluğuyla karar veriyor. Dolayısıyla İzmir 1. Bölge’deki arkadaşlarımız bu kez özür dilemeli. İzmir 1. Bölge’de Yeşil Sol Parti’ye oy vererek Emek ve Özgürlük İttifakı’nı güçlendirmesi gerekiyor.”

‘HESAP YAPARIM DİYEN TARAF PUSULAYA DAHİL OLSUN’

“Hepinizden bu bütünlük ve sorumlulukla bir duruş bekliyorum. TİP tam zamanında sandıktaki yerini aldı. TİP ne diyor? 20 yıllık karanlık dönemi bitireceğiz ama hesabını da vermemiz lazım ki Karanlığı bir daha yaşamaz.Ben hesaplaşacağım diyen partinin sandıkta olması lazım.Bu ülkenin gençlerinin, çocuklarımızın geleceğini, onların geleceğine terk etmeyeceğiz diyen bir partinin pusulada olması değerlidir. mezhepler, cemaatler ve yobazlar.”

‘BU İNSANLARDAN NELER SAKLADIKLARININ HESABINI HER ZAMAN SORACAĞIZ’

“Bize kin gütmeyin diyorlar, değiliz. Türkiye’nin en değerli sorunu adalettir. Adaletin bizim sözlüğümüzdeki anlamı hesap vermektir. Asla geri adım atmayacağız. Herkes bilsin, herkes duysun. Ali İsmail’in” , Berkin’in, Abdocan’ın, Hasan Ferit Gedik’in “‘lerin, sokakta katledilen kadınların, maden işçilerinin hesabını soracağız. Bu insanlardan çaldıkları her şeyden onları mutlaka sorumlu tutacağız. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu