Ekonomi

Transavia’nın Paris’e ilk uçuşunu İzmir Adnan Menderes karşıladı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Paris-Orly havalimanları arasında direkt uçuşlar başladı. Paris-Orly’den gelen Transavia yolcuları törenle karşılandı. TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın yurt dışı direkt uçuş ağı genişlemeye devam ediyor. Transavia, İzmir ile Paris-Orly arasında direkt uçuşlara başladı. TO3268 sefer sayılı Boeing B737-800 uçağıyla 142 yolcu İzmir’e geldi. Terminalde yolcular çiçeklerle karşılandı. Transavia, 28 Ekim’e kadar her Cumartesi ve Pazar günü Paris Orly ile İzmir Adnan Menderes havalimanları arasında karşılıklı seferler gerçekleştirecek.

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı, “Paris-Orly Havalimanı’ndan İzmir’e 5 yıl sonra ilk direkt uçuşu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İzmir’i direkt uçuşlarla tüm dünyaya bağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yılın ilk üç ayında 1 milyon 942 bin 518 yolcuya hizmet verdi. Havalimanından dış hatlarda 19 hava yolu ile 22 ülkede 39 noktaya, iç hatlarda ise 4 hava yolu ile 20 noktaya uçuş gerçekleştirilmektedir.

ezinehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu