Ekonomi

Gayrimenkul yatırımı için geç kalmayın

Emlak Uzmanı Şule Alp, yaz aylarında emlak şubesinde yaşanacak hareketliliğin fiyatlara da yansıyacağını belirterek, “Yatırım yapmak için hızlı karar verenler bu süreçten faydalanacaktır” dedi.

Emlak sektörü, Türkiye’de seçim süreci nedeniyle yaşanan belirsizlik nedeniyle pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanırken, hareketlilik göstermesi beklenen segmentlerden biri olan gayrimenkulde gözler fiyatlara çevrildi. yaz aylarının gelmesiyle birlikte. Gayrimenkul uzmanı Şule Alp, seçimden sonra aksiyon beklediklerini belirterek, “Yatırımcılar seçim sürecini dikkatle takip ediyor. Vatandaşlarımız gayrimenkul alacaksa bu siparişi alması daha doğru olur. Sektör ivme kazandığında. , fiyatlar da yükselebilir, kar etmek istiyorlarsa yatırımlarını bu dönemde yapsınlar.”

“Seçimden sonra sektörde hareketlilik artacak”

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından emlak sektöründe hareketlilik beklediklerini belirten Alp, şöyle devam etti:

“Yatırımcılar seçim sonucunu bekliyor. Yatırım yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız güven ortamı istiyor. Pazar günü yapılacak seçim sonrası yaz aylarının gelmesiyle birlikte bölgede hareketlilik bekliyoruz. İnşaat çalışmaları da artacak.” Bu süreçte tamamlanan gayrimenkuller yeni alıcılarını bekleyecek.Özellikle tatil bölgelerinde yatırımların yüksek olmasını bekliyoruz.Bankaların sonrasında yatırımcılara uygulayacakları faiz indirimleri sektördeki hareketliliği daha da artıracaktır. Gayrimenkul alacakları acele etmeleri konusunda uyarıyoruz. Hareketlilik gayrimenkul fiyatlarının artmasına neden olabilir. Bu süreçte elimizi çabuk tutmamızda fayda var” dedi. – ANKARA

haber-imamoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu