Haber

Koru’da Tritikale Ekimi Kıyıkışlacık’ta İnceleme

Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, hafta sonu gerçekleşen Zeytin Hasat Şenliği programının akabinde hafta içi ağır mesai programına tüm süratiyle devam ediyor. Koru Mahallesi’nde Ziraî Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında tritikale ekimine katılan Lider Tokat daha sonra Kıyıkışlacık Mahallesi’ne geçerek, Milas Belediyesi tarafından imali tamamlanan çalışmaları inceledi.

Koru’da tritikale ekimi gerçekleşti…

İlk olarak Koru Mahallesi’nde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ilişkin 12 dekarlık alanda gerçekleşen tritikale ekimine katılan Lider Tokat, traktöre binerek tohum ekimini vazifeliler ile birlikte gerçekleştirdi. Hava kaidelerinin uygun geçmesi durumunda yaklaşık olarak 6000 kg dane yem ve 300 paket kaba yem hasat etmeyi planladıklarını belirten Lider Tokat, elde edilen eserlerin muhtaçlık sahibi üreticilere dağıtılacağını söz etti.

Tamamlanan kıyı yolu düzenleme ve peyzaj çalışmaları incelendi…

Tohum ekiminin tamamlanmasının akabinde Kıyıkışlacık Mahallesi’ne geçen Lider Tokat, burada Milas Belediyesi tarafından üretimi tamamlanan kıyı yolu düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. Kıyıkışlacık Mahalle Muhtarı Halis Şahin ile birlikte alanı inceleyen Lider Tokat vatandaşların talep ve tekliflerini de dinledi. Son olarak mahallede bulunan İasos Hafriyat Evi’ni de ziyaret gerçekleştiren Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kıyıkışlacık’ta tamamlanan çalışmaların tüm vatandaşlarımıza güzel olmasını dileyen Lider Tokat planlanan programlar çerçevesinde her mahalleye eşit ve aktif hizmet anlayışıyla çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu