Haber

Linda Evans, Rock Hudson’ın ağladığını anlatıyor

Usta oyuncu Linda Evans, 59 yaşında AIDS nedeniyle hayata gözlerini yuman bir dönemin efsane oyuncularından Rock Hudson’ın kendisine bulaştırmamak için nasıl direndiğini gözyaşları içinde anlattı.

1981-1989 yılları arasında ekrana gelen ‘Dynasty’ (Hanedan) dizisinde rol alan Hudson, kamuoyuna açıklamamasına ve sadece yakın çevresinin haberdar olmasına rağmen HIV bulaşmıştı. onun

Hudson’la ‘ateşli’ bir öpüşme sahnesi çekmeleri gerektiğini söyleyerek etkinliğe başlayan Evans, şu ifadeleri kullandı:

“Ağzını kapalı tutuyordu”

“Öpüşme sahnesini çektiğimizde, istedikleri gibi gitmedi çünkü Rock ağzını kapalı tuttu. Yönetmen aynı sahneyi defalarca çekti ama Rock aynı şekilde öpüşmeye devam etti.”

“Bu benim kalbimi kırıyor”

Evans, konuşmasında; “Beni ağlatıyor. O zamanlar kimse AIDS’in tam olarak nasıl bulaştığını bilmiyordu ve daha sonra Rock’ın bu ölümcül hastalığı bana bulaştırmamak için elinden geleni yaptığını anladım. Kalbimi kırıyor.”biçimi devam etti.

Ayrıca Rock Hudson, söz konusu sahneyi çekmeden önce çeşitli gargaralar ve gargara karışımları kullanarak rol arkadaşına bulaştırmamak için büyük çaba sarf etti.

Hudson’ın hastalığı ölümünden kısa bir süre önce kamuoyuna duyurulduktan sonra Evans, insanların onun da AIDS olabileceğini düşündükleri için iş bulmakta zorlandığını da açıkladı.

1950’lerde altın çağını yaşayan Rock Hudson, sanat dünyasında AIDS’in neden olduğu komplikasyonlardan ölen ilk ünlü oldu.

keskin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu